Dobří reportéři byli vytaženi coby moderátoři do různých pořadů na ČT 24 a v Událostech zbyli reportéři - elévové, zhodnotil moderátor Václav Moravec v pátečním rozhovoru pro Hospodářské noviny chod zpravodajské relace Události na prvním programu České televize.

Od šéfa zpravodajské stanice ČT 24 a neúspěšného kandidáta na post generálního ředitele České televize Romana Bradáče si vysloužil okamžitě kritiku.

"Sebestřednost Václava Moravce se začíná jevit jako jeho největší slabina. Popisuje realitu tak, jak by ji chtěl vidět, nikoliv jaká je, což je u moderátora dost závažná diagnóza. Události pochopitelně dělají zkušení kolegové, mnozí z nich spolupracují i na Otázkách Václava Moravce," uvedl Roman Bradáč.

Moravcova prohlášení podle něj znevažují a zároveň komplikují práci jeho televizních kolegů. "Volba proběhla. Pan Moravec už se angažoval dost. Je čas na práci. Osobní ambice musejí jít stranou. Diváci na ně nejsou zvědaví," vzkázal na adresu moderátora Bradáč.

Ředitel Bradáč si od Moravce vysloužil ostrou kritiku už v době, kdy se ucházel o post generálního ředitele. Dosavadní management, jehož je Bradáč stále členem, označil za mordpartu. Právě oni jsou podle něj zodpovědní za klesající sledovanost veřejnoprávní televize.

Vítěz konkurzu na post generálního ředitele ČT Petr Dvořák prohlásil, že Události na ČT1 jsou ostudou.

Související