Tichomořský ostrov Tuvalu vyhlásil stav nouze kvůli kritickému nedostatku vody. Podle prohlášení Červeného kříže hrozí v některých oblastech včetně hlavního města Funafuti její vyčerpání do dvou dnů.

Nový Zéland již na ostrov, který má necelých 11 tisíc obyvatel, poslal pracovníky Červeného kříže a zásoby, včetně zařízení na odsolnění mořské vody.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tichomořský stát Tuvalu se potýká s kritickým nedostatkem pitné vody. Hlavnímu městu Funafuti a dalším oblastem hrozí, že budou na suchu už za dva dny. Tamní vláda proto vyhlásila stav nouze. V ohrožené oblasti zasahují pracovníci Červeného kříže.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.