Už druhému souostroví v jižním Tichomoří dochází kvůli dlouhotrvajícím suchům pitná voda. Po Tuvalu vyhlásili v pondělí stav nouze i na sousedním Tokelau.

Všem 1500 obyvatelům tří ostrovů, které spravuje Nový Zéland, dojde pitná voda během jednoho týdne. Podle místních úřadů na ostrově již došla přírodní pitná voda a lidé jsou závislí pouze na balené.

"Připravili jsme 2 tisíce sklápěcích nádrží na vodu, mýdlo, plachty na zachycování deště (a) dvě zařízení na odsolnění mořské vody," uvedl v úterním prohlášení Andrew Mckie z červeného kříže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už druhé místo v Tichomoří vyhlásilo stav nouze kvůli nedostatku pitné vody. Soustroví Tokelau může skončit na suchu do jednoho týdne. Novozélandská vláda a Červený kříž do oblasti vyslaly nádrže a plachty na zachycování dešťové vody. Sucho ohrožuje i další ostrovy v regionu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.