Mladá policistka se plíží do sklepa vykřičeného domu. Tuší, že se tu stala vražda prostitutky, a hledá důkazy. Kamera ji těkavě sleduje, zvyšuje napětí. Když hrdinka najde úlomek zubu, střih přenese diváky do okamžiku vraždy a rozostřený obraz ukazuje, jak oběť dostává nakládačku. Tohle ovšem není story z newyorského podsvětí, ale český příběh o Berdychově gangu.

Diváci právě sledují nejnovější český seriál Expozitura televize Nova. "Inspirovali jsme se Kriminálkou Miami, Las Vegas a také filmem Bourneovo ultimátum," říká režisér Petr Kotek. "Do Expozitury jsme přenesli spoustu prvků, například rychlou, těkavou a živou kameru, dlouhé objektivy, přeostřování, systematickou práci se stínem či siluetami." Tím vším se chce česká produkce přiblížit americkým krimiseriálům, které před deseti lety způsobily v televizní zábavě revoluci. Díky nim se změnil nejen způsob natáčení, ale i postavy vyšetřovatelů. Namísto detektivů střihu slečny Marplové nebo Columba v ušmudlaném baloňáku se dostaly na televizní obrazovku specializované týmy a neomylné vědecké metody.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.