Vystupuje decentně a skromně, mluví vždy tiše a rozvážně. Díky nemizícímu jemnému úsměvu působí až plachým dojmem. Ve skutečnosti Jaroslav Doležel šéfuje týmu pětadvaceti předních českých vědců, kteří se bez nadsázky dají nazvat světovými špičkami a kapacitami v oblasti buněčné biologie a genetiky rostlin.

Vědecký tým olomouckého Ústavu experimentální botaniky Akademie věd si připsal už několik mezinárodních úspěchů. Všechny představují pokrok v oblasti výzkumu dědičné informace rostlin. Ten poslední, o němž jako první informovaly HN v červenci, se týkal genomu ječmene. Doležel a vědci z jeho skupiny jej jako první na světě dokázali "přečíst".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.