Velké problémy se zrakem má italský fotbalista Genaro Gattuso, přesto doufá, že bude schopný vrátit se znovu na hřiště. Lékaři mistrovi světa z roku 2006 radí, aby nehrál ještě dva až šest měsíců, dokud se nezjistí, zda má jít s ochrnutým očním nervem na operaci.

"Muselo by se mi stát něco mnohem horšího, aby mě to porazilo. Důležité je se nevzdat. Před třemi týdny to vypadalo, že budu muset ukončit kariéru. Viceprezident klubu Galliani už mi říkal, že klub mě dokáže využít i mimo hřiště," uvedl Gattuso.

Záložník musel 9. září odstoupit z úvodního úvodního utkání italské ligy s Laziem Řím. Stěžoval si na rozostřené vidění, po srážce s Alesandrem Nestou pak odstoupil kvůli závratím. Lékaři mu diagnostikovali ochrnutí očního nervu.

Zranění si prý ale nepřivodil při srážce s Nestou. "Doktoři mi radili, abych nehrál, protože se mi pár dní předtím něco stalo. Ale já jsem chtěl nastoupit i s problémy se zrakem. Na hřišti to pak ale bylo špatné, cítil jsem se jako opilý," prozradil.

Důrazný třiatřicetiletý fotbalista musí nosit silné brýle a má problém i odvézt děti do školy. "V téhle fázi přemýšlím mnohem víc o každodenním životě než o fotbale. Je hrozné mít problémy řídit auto kvůli tomu, že vidíte dvojitě."

Navzdory tomu se připravuje naplno v tělocvičně, aby byl v kondici a mohl se vrátit na hřiště. "Dává mi to odhodlání, člověku se mohou v životě stát i horší věci," řekl fotbalista.

Související