Britská veřejnost už přes měsíc sleduje soudní při dvou ruských oligarchů. Boris Berezovskij u londýnské justice zažaloval svého někdejšího chráněnce Romana Abramoviče, který se v pondělí dostavil do soudní síně k prvnímu výslechu.

Berezovskij požaduje šest miliard dolarů (110 miliard korun)  - Abramovič ho prý v roce 2000 donutil prodat pod cenou akcie ropné společnosti Sibněft. Pokud by tak neudělal, vyhrožoval údajně, že se postará o to, aby zasáhl Putin a jeho akcie vyvlastnil. Abramovič posléze prodal v roce 2005 svůj balík akcií v Sibněfti koncernu Gazprom údajně za 13 miliard dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Roman Abramovič přitahuje pozornost britské veřejnosti díky soudnímu sporu s Borisem Berezovským. Ten po něm požaduje šest miliard dolarů (110 miliard korun) za to, že ho majitel fotbalového klubu Chelsea údajně donutil před jedenácti lety prodat pod cenou akcie ropné společnosti Sibněft. Pokud by tak neudělal, hrozil mu prý Abramovič zasáhem z Kremlu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.