Kubánsko-čínská vzájemná spolupráce se stává ještě bližší. Kubánští studenti totiž pochopili, že pokud budou ovládat čínštinu, otevřou se jim dveře k novým možnostem.

Čína na Kubu každý rok exportuje tisíce svých výrobků. Čínské znaky jsou vidět na ulicích, v autobusech městské hromadné dopravy, v televizi i na štítcích a návodech k použití domácích spotřebičů, píše agentura Reuters.

Kubánci všech věkových kategorií tak vycítili příležitost a vedle kurzů angličtiny začali navštěvovat i čínštinu. Na hodiny v Konfuciově institutu Havanské univerzity nyní dochází přes 500 studentů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.