Mohutný propad zisku - o 67 procent na 786 milionů Kč hlásí česká UniCredit Bank. Stejně jako v případě ČSOB se o to postaralo Řecko. Banka totiž znehodnotila řecké dluhopisy, které vlastní, o 2,1 miliardy korun. Bez této akce by banka dosáhla čistého zisku 2,44 miliardy korun, tedy o 4,5 % více než loni.Nominálně tuzemská UniCredit Bank drží řecké dluhopisy za 120 milionů eur (2,97 miliardy korun).

"UniCredit Czech Republic se rozhodla provést znehodnocení své angažovanosti v řeckých dluhopisech až na úroveň tržní ceny, jelikož navrhovanou restrukturalizaci pokládáme za nejistou. Nejnovější vývoj v Řecku nás v tomto stanovisku bohužel utvrzuje," uvedl finanční ředitel Gregor Hofstaetter-Pobst.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.