Byl volebním lídrem pražské TOP 09. Jeho tvář shlížela na Pražany z billboardů a slibovala změnu politického stylu na pražském magistrátě. Bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma se po vyhraných komunálních volbách v metropoli nakonec nestal.

A nestal se jím ani po utvoření nové koalice mezi ODS a TOP 09, která platí od čtvrtka.

Je pravda, že jednání o vytvoření koalice Svobodovy části ODS a TOP 09 probíhala už od léta?

Záleží na tom, čemu říkáte jednání. Je pravda, že občas potkávám pana primátora Svobodu, stejně jako potkávám občas pana Hulínského z ČSSD. To, že koalice ODS a ČSSD nefunguje, bylo jasné. Ale návrh nové koaliční dohody jsme připravili až ve chvíli, kdy předseda pražské ODS Šťastný řekl, že koalice ODS a ČSSD skončila. Rozhodli jsme se tak, protože jsme nechtěli dlouhá jednání, která by nikam nevedla. To si Praha nyní nemůže dovolit.

Řekl vám už někdy v minulosti Bohuslav Svoboda – pojďme to dát dohromady?

Nepovažuji za podstatné říkat s kým a o čem jsem mluvil. Podstatné je, že se na stole objevila tahle možnost. A my jsme se snažili odpovědět tak, aby se náš návrh dal těžko odmítnout. Byl to velký ústupek z naší strany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.