Teď konečně půjde otevřeně hovořit o ekonomické situaci Prahy nebo o finanční situaci dopravního podniku. To dřív nešlo, těší se primátor Bohuslav Svoboda na novou magistrátní koalici s TOP 09.

Tu si ve čtvrtek ráno dohodl za zády některých stranických kolegů z pražské ODS. Především navzdory předsedovi pražské ODS Borisi Šťastnému.

HN: Kdy vás poprvé napadlo, že koalice s ČSSD končí?

Poprvé asi v okamžiku, kdy bylo jasné, že se situace v Praze a celé České republice začíná výrazně měnit. A že to bude vyžadovat jednoznačná a drastická rozpočtová opatření.

Tehdy se potvrdilo, že spolupráce pravice s levicí je na koaliční úrovni možná, když je blahobyt. Že lze stavět, kopat, ale plnit i nějaké sociální programy, které jsou třeba i větší, než je úměrné nebo vhodné.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.