Trenér bundesligového Wolfsburgu Felix Magath prý chce přivést do týmu kapitána fotbalové reprezentace Tomáše Rosického z Arsenalu. Napsal to dnes deník Bild.

Pokud by se přestup jednatřicetiletého českého záložníka v zimě uskutečnil, mohlo by podle německého listu činit odstupné pět milionů eur (téměř 130 milionů korun). Rosický má v Londýně smlouvu do léta.

Wolfsburg podle Bildu oslovil Rosického už na konci srpna, kdy údajně se zástupci momentálně dvanáctého týmu německé ligy jednal hráčův manažer Pavel Paska. Ten to tehdy popřel s tím, že byl ve Wolfsburgu kvůli jinému českému hráči Janu Polákovi, který v klubu působí.

Magath už před časem avizoval, že hodlá v zimě přivést až pět nových posil, které mají ambicióznímu celku pomoct vylepšit postavení v tabulce. V německém tisku se už dříve objevily informace, že ho zaujaly také výkony dvojice reprezentantů z Plzně Petra Jiráčka a Václava Pilaře.

Před svým odchodem do Arsenalu hrál Rosický v bundeslize v letech 2001 až 2006 za Dortmund, s kterým získal mistrovský titul.

Související