Cenu Český patriot 2011 za publicistickou a výchovnou činnost udělovanou Asociací nositelů legionářských tradic si odnesl Michal Dlouhý, který se dlouhodobě zabývá tématem prvorepublikového četnictva.

Napsal o něm řadu článků i knih. Delší čas spolupracuje s Českou televizí na kriminálních filmech a seriálech. Patří i mezi ty, díky nimž vznikly Četnické humoresky.

Stál jste u zrodu seriálu Četnické humoresky, jak ten nápad vznikl?

V roce 1991 jsem začal spolupracovat s tehdejší Československou televizí jako odborný poradce při natáčení kriminálních a detektivních filmů, například u projektu Hříchy pro pátera Knoxe. Pak mě napadlo, proč neudělat nějaký projekt o našich četnících. S myšlenkou seriálu jsem oslovil režiséra Antonína Moskalyka a postupem času vznikly Četnické humoresky. A není to poslední věc, která se pro televizi připravuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.