Petr Hulinský, který se potýká s kauzou kolem údajných manipulací s dary městských firem pro postižené, skončí v čele pražské ČSSD.

Hulinský uvedl, že svoji rezignaci nabídl jako možnost řešení, jak zklidnit situaci v pražské ČSSD. "Tento můj návrh vycházel také z předchozích jednání s předsedou strany Bohuslavem Sobotkou a statutárním místopředsedou Michalem Haškem a byl také projednán na předsednictvu krajského výkonného výboru," dodal Hulinský.

Místopředseda pražské ČSSD Miroslav Poche řekl, že tento návrh nabídli představitelé pražských sociálních demokratů Sobotkovi už ve čtvrtek.

Hulinský zároveň odmítá štvavou kampaň proti své osobě a tvrdí, že se protiprávního jednání nedopustil. Obvinil zároveň místopředsedu strany a senátora Jiřího Dienstbiera z toho, že jej chce mediálně zničit.

Právě Dienstbier totiž nyní otevřeně Hulinského kritizoval kvůli kauze kolem darů pro spastiky. Předložil proto grémiu návrh, podle kterého měl být Hulinský dokonce vyloučen ze strany. K tomu ale nedošlo.

Po zasedání Dienstbier uvedl, že Hulinského odchod považuje za dobrý začátek, který by měl vést k obnově důvěry v pražskou sociální demokracii. Nakonec proto jeho vyloučení nenavrhoval.

Podezření, že Hulinský manipuluje s dary pro postižené, a kvůli kterému čelí trestnímu oznámení, považuje Dienstbier jen za "vrchol ledovce" klientelismu předsedy pražských sociálních demokratů.

Na post šéfa pražské ČSSD místo Hulinského ale kandidovat nehodlá.

Vedení sociální demokracie se situací v pražské ČSSD zabývalo poté, co se v metropoli rozpadla koalice ODS a ČSSD. O její vytvoření před rokem usiloval právě Hulinský, navzdory Sobotkovi či Dienstbierovi.

ČSSD v Praze těžko vyslyší hlas lidu. Spíš než Dienstbier ji povede Hulínský - čtěte ZDE

Velká koalice neměla nikdy vzniknout, říká bývalý lídr ČSSD v Praze Dienstbier - čtěte ZDE

Grémium ČSSD pražské organizaci doporučilo, aby připravila plán, jak posílit svou pozici před dalšími volbami.

Pražská ČSSD by podle vedení strany měla zvážit uspořádání krajské konference v dřívějším termínu. Na té by mohl být zvolen nový předseda pražských sociálních demokratů.

Související