Jaký je váš názor na elektronické knihy? Vnímáte je jako příležitost, jak oslovit nové čtenáře, nebo jako hrozbu v případě nelegálního kopírování?

Vnímám je jako kombinaci obojího. Množiny "noví čtenáři" a "piráti" se totiž z velké části prostupují.

Ze serverů jako je Uložto.cz lze volně stáhnout několik vašich e-knih. Snažíte se proti pirátům nějak bojovat?

Nevím dost dobře, jak takový boj vést. Částečně se o to snaží Dilia, která to má coby organizace hájící práva autorů v popisu práce, ale já nemám ani čas, ani energii dohledávat, kdo mi okopíroval, to jest ukradl, Biomanželku a další mé tituly, a pověsil je na Uložto.cz nebo jinam k volnému použití.

Pirátství by snad částečně mohla omezit širší nabídka legálně dostupných elektronických titulů za rozumnou cenu. A taky osvěta: je třeba "novým čtenářům" vysvětlovat, že spisovatel psal knihu minimálně několik měsíců - a že by měl jako každý dostat za práci zaplaceno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.