Koupě bytu by měla být příští rok ještě výhodnější než letos. Ceny většiny prodávaných nemovitostí bude tlačit dolů větší obezřetnost kupujících a přetrvávající vyšší nabídka než poptávka. Podle realitních makléřů z toho důvodu nedojde ani ke zdražení nových bytů v důsledku růstu DPH od ledna z 10 na 14 procent.

"Myšlenka navýšení ceny z titulu vyšší daňové zátěže je za hranicí absurdity. Ceny bytů v novostavbách budou muset jít naopak o deset procent dolů. V opačném případě jsou pro kupce totiž stále přitažlivější starší rodinné domky," řekl HN Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality. Je to podle něj i hlavní důvod, proč tolik bytů v developerských projektech leží ladem. Šéf realitní kanceláře AAAByty.cz Otakar Šmíd dokonce očekává i více než desetiprocentní pokles cen nových bytů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.