Hackerská skupina Anonymous spustila portál na odhalování neonacistů nazi-leaks.net. Má přinášet výbušné informace z krajně pravicové scény. Německá Národnědemokratická strana Německa (NPD) na skupinu pravděpodobně podá žalobu, informovala agentura DPA. Portál už zveřejnil mimo jiné jména podporovatelů NPD.

Portál je podle provozovatelů součástí už několik měsíců běžící kampaně "Operation Blitzkrieg", během níž hackeři z Anonymous napadají webové stránky krajně pravicových organizací.

Nazi-leaks.net je pojat jako technicky jednoduchý blog, který mohou uživatelé zásobovat svými příspěvky prostřednictvím e-mailu.

Kolaps kvůli přetížení

V pondělí byly na portálu k dispozici například seznamy zákazníků zásilkových obchodů pravicových extremistů, kontakty na krajně pravicový časopis Junge Freiheit a interní e-maily NPD. Na webové stránce byly mimo jiné zveřejněny seznamy údajných sponzorů NPD.

Doména byla zaregistrována 18. prosince. V pondělí byla webová stránka částečně nedostupná, pravděpodobně kvůli přetížení.

Anonymous je mezinárodní skupina hackerů bez pevné organizační struktury. Aktivisté se většinou zapojují do ad hoc "operací" různého druhu. Známá je především díky útokům na firmy, které vypověděly spolupráci kontroverznímu portálu WikiLeaks. Mezi terči hackerů byla například firma MasterCard.

Související