Praha požádala stavební úřad o prodloužení termínu dokončení tunelového komplexu Blanka na konec roku 2016. Vyplývá to z informací zveřejněných na úřední desce pražského magistrátu.

Stavební povolení dosud podle dokumentu předpokládalo termín dokončení do konce loňského roku.

Město už dříve oznámilo, že stavbu ve zkušebním provozu spustí v dubnu 2014, definitivní dokončení všech prací ale plánuje až na konec roku 2016.

Důvodem žádosti je "redukce přidělování finančních prostředků na jednotlivé roky výstavby". Praha má nedostatek peněz na investice, musí šetřit i na jiných stavbách. Žádost města bude nyní posuzovat magistrátní odbor dopravy jako speciální stavební úřad. Účastníci řízení mohou do 15 dnů podat své námitky.

Vedení Prahy v úterý oznámilo, že ušetří na výstavbě tunelového komplexu Blanka dalších asi 354 milionů korun.

O 8 miliard dražší

Šetřit se bude především na některých úpravách na povrchu. Cena za celou stavbu by tak mohla klesnout zhruba pod 36,7 miliardy korun. I přesto ale bude cena oproti původním plánům minulého vedení města vyšší asi o osm miliard.

Minulé vedení města za primátora Pavla Béma (ODS) tvrdilo, že tunel bude stát 28 miliard korun. Nové vedení radnice ale po svém nástupu zjistilo, že má zaplatit o deset miliard více. Politici poté slíbili, že se pokusí dohodnout snížení ceny.

Související