Již druhá firma se kvůli špatné kvalitě silnic, které postavila, dostala do ostrého sporu se státem. Po loňském střetu se společností Skanska se stát dostal do křížku i s firmou Eurovia CS, které vytýká špatnou kvalitu osmikilometrového úseku D47 u Ostravy, kterou zprovoznila v roce 2007.

Ministr dopravy Pavel Dobeš například před Vánoci varoval, že není vyloučeno, že celý úsek za 4,5 miliardy korun, bude nutné předělat.

A firma přešla ve středu do protiútoku a v celostátních médiích zveřejnila formou inzerátu otevřený dopis Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), v němž se ohrazuje proti tomu, jak stát její práci na čtyřapůlmiliardovém úseku dálnic D47 u Ostravy prezentuje. A právníci Eurovie už připravují na stát žalobu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Spor mezi státem a společností Eurovia CS kvůli zvlněné dálnici D47 vygradoval. Po výrocích ministra dopravy Pavla Dobeše nechala firma zveřejnit v médiích otevřený dopis a chystá i žalobu. Údajně došlo k poškození jejího dobrého jména. ŘSD ale nadále trvá na tom, že Eurovia při stavbě chybovala.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.