Kontroverzní italský útočník Mario Balotelli rozhodl v páté minutě nastavení z penalty o výhře fotbalistů Manchesteru City nad Tottenhamem, ale po zápase se mluvilo hlavně o tom, jak šlápl na hlavu Scotta Parkera. Kouč londýnského celku Harry Redknapp chce, aby Balotelliho potrestala Fotbalová asociace.

"Není to poprvé, co takovou věc udělal a jsem si jistý, že to nebylo ani naposledy," uvedl Redknapp po zápase, v němž Balotelli zachránil lídrovi tabulky tříbodový náskok před Manchesterem United. Třetí Tottenham po prohře ztrácí na City už osm bodů.

Balotelli zachránil domácím výhru poté, co ho fauloval Ledley King. "Penalta to asi byla, ale ten kluk, co ji dal, už neměl být na hřišti. Kopl Scotta Parkera do hlavy. Dělá to celkem často. Způsobil mu tržnou ránu. Takové věci se nedají přehlížet, rozhodčí by to měl vidět," stěžoval si Redknapp.

Posuďte sami, zda Balotelli šlápl na soupeře úmyslně

Balotelli předvedl několik divokých zákroků už před tím, než v 84. minutě dupl na Parkera. V té době už měl žlutou kartu, další však od sudího Howarda Webba nedostal. Pokud by se incidentem zabývala disciplinární komise, mohl by dostat distanc až na čtyři utkání.

"Balotelli je bouračka, ke které jednou dojde," komentoval událost expert Sky Sports Graeme Souness. "Může City titul vyhrát i prohrát," řekl o něm jeho kolega Gary Neville.