Na ministerstvo školství se v posledních dnech valí jedna špatná zpráva z Bruselu za druhou, vydalo by to na seriál. Nově experti Evropské komise rozcupovali miliardovou chloubu Josefa Dobeše – vzdělávací projekty OKNO a SPORT.

 

Poté, co minulý týden v centrále EU zatrhli čerpání 1,2 miliardy kvůli špatné kontrole toku peněz v Česku, poslal ministrovi obsáhlý dopis zástupce komise Áurelio Cecílio. Na detailním rozboru dvou velkých, Dobešovými lidmi sepsaných projektů dokumentuje, proč Brusel otálí s posíláním peněz. Až dosud se přitom véčkařský ministr hájil, že problémy způsobily chyby jeho předchůdců. Z aktuálního dopisu, který mají HN k dispozici, ale jasně vyplývá, že velká část kritiky míří přímo na Dobeše.

Komentář Petra Honzejka: Dobešova eurogroteska - čtěte ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.