Z obřího billboardu umístěného na socialistickém výškovém domě shlíží Bašár Asad v nadlidské velikosti na zaprášenou ulici a nad jeho levým ramenem září ozdobný nápis I believe in Syria ("Věřím v Sýrii"). A stejný portrét, občas doplněný velkými černými brýlemi, je i na suvenýrech napříč obchůdky Starého Damašku.

Ještě v prosinci roku 2010 to v Damašku vypadalo, že význam syrského prezidenta doslova nejde nevnímat. Jeho podobizny se objevovaly všude: na plakátech na zdech domů, na sloupech veřejného osvětlení, či jako loga na autech a nejrůznějších prodejních předmětech.

O tom, že se v Tunisku před pár dny na protest proti autoritářské vládě upálil mladý muž a spustil tím Jasmínovou revoluci, zatím nikdo nemá ani tušení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.