Vedení střední školy v Cincinnati ve státě Ohio chce snížit vysoký počet absencí žáků netradičním způsobem. On minulého pondělí dostávají studenti peníze za řádné plnění školních povinností.

„Cílem je umožnit žákům dostudovat,“ říká pro Reuters Kenneth Furrier, ředitel školy Dohn Community High School. „Děláme všechno pro to, abychom děti donutili chodit do školy.“

Podle Furriera pochází většina žáků z drsného prostředí a jejich vyhlídky na dokončení středoškolského vzdělání jsou mizivé.

Devět z deseti žáků žije v chudobě, pouze jeden z pěti má oba rodiče, mnoho dalších už na poloviční úvazek pracuje a některé studentky mají dokonce děti. V minulém roce školu úspěšně dokončilo pouze 14 procent studujících.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.