"Dohled webkamer falšování během prezidentských voleb v Rusku příliš nezabrání. V prosinci se totiž výsledky nejvíce falšovaly až po uzavření hlasovacích místností," říká rusista a bývalý pozorovatel OBSE v Rusku Štěpán Černoušek.

V rozhovoru pro server IHNED.cz čtenářům přibližuje, kdo všechno falšuje hlasování v Rusku a jak těžkým oříškem jsou pro Putina hrdí voliči na daleké Sibiři.

HN: Podle posledních průzkumů si Rusové za prezidenta jasně zvolí Vladimira Putina. Proč, když od prosince zmítají zemí největší protivládní protesty za poslední roky?

Je potřeba říci, že neprotestují úplně všichni obyvatelé Ruska. Podle nezávislých průzkumů asi 45 procent Rusů sympatizuje s protesty proti falšování voleb do Státní dumy, ale to neznamená, že je vyloženě proti Putinovi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.