Václav Lisý byl jedním ze čtyř kamarádů, kteří na počátku 90. let stáli u vzniku firmy na výrobu bazénů. Dnes společnost ALBIXON zaměstnává stovky lidí a její roční obrat dělá tři čtvrtě miliardy korun. Lisý je v mnoha oblastech samouk, a přestože je jeho nejvyšším vzděláním maturita, musí dnes jako ředitel firmy rozumět kromě výroby i personalistice nebo marketingu. "Zúročuji to, že jsem ve firmě od začátku. Tehdy jsme bazén dopoledne vyráběli, odpoledne instalovali zákazníkovi a večer či v noci si lámali hlavu s marketingem nebo zásobováním," popisuje. "Postavit se do pozice šéfa a přitom zůstat kamarád je těžké. Musíte umět někoho vyslechnout, přistoupit na kompromis, ale přitom také něco důsledně vyžadovat," říká Lisý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.