Titul MBA získal Rasto Kulich, dnešní šéf slovenského Googlu, když mu bylo třicet let. A jak říká, byl to poctivě vydřený diplom.

"Když studujete na Harvardu, spíte denně tak maximálně pět nebo šest hodin. Abyste udělali zkoušky, musíte dřít a učit se tak šestnáct hodin denně," říká dnes šestatřicetiletý Kulich, který strávil na Harvard Business School dva roky. Když na univerzitu přijel, nejvíc ho prý překvapilo, jak dobří ostatní jsou.

"Platí pořekadlo: No matter what you did before Harvard, Harvard will get you on your knees. Tedy je jedno, co jste dělali před tím, Harvard vás prostě dostane na kolena," překládá Kulich. "A byla to pravda. Do třídy jsem chodil s borci, kteří byli mistři světa v debatování nebo s olympijskými plavci. Měli jsme tam i šéfovou opery, nebo lidi, kteří ještě před studiem prodali úspěšné firmy. Byli hrozně dobří. I když si ve své zemi myslíte, že jste šikovní, tak tohle vás uzemní," vzpomíná dnes Kulich, který za své vzdělání dal v přepočtu téměř tři miliony korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.