Rok po smrti Arnošta Lustiga získá historicky první cenu nesoucí jméno českého spisovatele biskup Václav Malý. Už v únoru se na tom shodli členové Výboru Ceny Arnošta Lustiga, ale jméno laureáta dosud tajili.

Václav Malý cenu převezme ve čtvrtek v rezidenci pražského primátora.

„Chtěli jsme uctít památku Arnošta Lustiga, ale od počátku bylo jasné, že nepůjde o uměleckou cenu. Je to ocenění hodnot, které svým jedinečným způsobem Arnošt ztělesňoval a dnešní doba je bytostně potřebuje. Odvaha a statečnost, spravedlnost a lidskost,“ zdůvodnil rozhodnutí patnáctičlenného výboru zakladatel ceny a prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Celá historie Václava Malého ukazuje, že věděl, co dokáže rozpoutat, kam dokáže lidi vést, ale ohromným způsobem to morálně a intelektuálně zkrotil, osm dní byl tvůrcem revoluce, ale nikdy se nestal kometou. Těmito slovy vysvětlil cenu pro biskupa Malého zakladatel Ceny Arnošta Lustiga Pavel Smutný.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.