Zpráva Eurostatu se opírá o data poskytnutá členskými zeměmi za období let 2007 až 2009. Nejsou do nich tedy  započítány roky 2010 a 2011 se všemi průvodními jevy finanční a ekonomické krize. Jakkoliv setrvání hned sedmi českých regionů v kategorii těch, které jsou v evropském srovnávání hospodářsky zřetelně slabší, není příliš povzbudivou zprávou, potěšit naopak může fakt, že právě proto tyto regiony ani v příštím programovém období EU po roce 2013 neztratí nárok na plnou podporu z evropských fondů. Naopak Praha měla omezenou pomoc z Bruselu už v současném programovém období.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.