Pro české fotbalové fanoušky jde z Anglie příjemná zpráva - kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si drží skvělou formu a patří trvale do sestavy Arsenalu a tomu se daří. Stoupá v tabulce, v níž je po výhře v Liverpoolu nad Evertonem 1:0 už třetí.

Jeho dva největší konkurenti v boji o poháry naopak narazili: dosud třetí Tottenham zachránil remizu se Stoke City až v nastaveném čase a londýnská Chelsea sice na stadionu Manchesteru City vedla 1:0, ale nakonec podlehla 1:2.

City tak jsou už jen o bod druzí za konkurenčními United. Petra Čecha v brance Chelsea překonali Sergio Agüero z penalty a Samir Nasri po přihrávce Carlose Téveze.

city 2-1 by Futbol2101

Tévez nastoupil po šesti měsících v 66. minutě. Vyvrcholila tak jeho kauza, která začala v září, kdy se Tévez při utkání Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov odmítl rozcvičovat. Po vyřazení z kádru odcestoval do Argentiny, když ale ztroskotaly naděje na přestup, s omluvou se vrátil do Manchesteru a nyní i na trávník.

E-A footyroom.com by footyroom

Ještě smutnější, než hráči Chelesea, jsou v Liverpoolu, když na stadionu Queens Park Rangers přišli během posledních 13 minut o dvougólové vedení a s kandidátem na sestup prohráli 2:3. Domácí, na jejichž lavičce strávil zápas brankář Radek Černý, se vítězné branky dočkali až v úvodní minutě nastavení.

T-S footyroom.com by footyroom

Zápasy 29. kola: Manchester City - Chelsea 2:1 (78. Agüero z pen., 86. Nasri - 60. Cahill), Tottenham - Stoke 1:1 (90.+3 Van der Vaart - 75. Jerome), Everton - Arsenal 0:1 (8. Vermaelen), QPR - Liverpool 3:2 (77. Derry, 86. Cissé, 90.+1 Mackie - 54. Coates, 72. Kuijt).

1. Manchester United         29 22 4 3 73:27 70
2. Manchester City             29 22 3 4 71:21 69
3. Arsenal                           29 17 4 8 58:39 55
4. Tottenham                      29 16 6 7 53:35 54
5. Chelsea                          29 14 7 8 49:34 49
6. Newcastle                       29 13 8 8 41:41 47
7. Liverpool                         29 11 9 9 35:29 42
8. Swansea                         29 10 9 10 34:34 39