Veletrh současného umění Art Prague jsme si zvykli spojovat s pozdějším, většinou červnovým termínem. Ale pořadatelé, Iva Nesvadbová a Milan Jaroš, museli dobu konání akce posunout na březen. Mánes totiž později čeká zásadní rekonstrukce. A tak se mezi exponáty téměř tří desítek galerií z Česka, Francie, Německa, Nizozemska a Tchaj-wanu můžete procházet už dnes. Veletrh potrvá do neděle 25. března.

Je sympatické, že Art Prague dál rozšiřuje kurátorské projekty zaměřené na tvorbu nastupující generace a studentů uměleckých škol. Ke spolupráci na nich zve mladé teoretiky. Letos se tu hodně pozornosti věnuje plastice, novým médiím a street artu. Škola Karla Nepraše připomíná sochařovy nedožité osmdesátiny vystavením prací čtyř absolventů jeho ateliéru na AVU - Martiny Hozové, Markéty Korečkové, Karla Bartáčka a Jána Macka. Známá skupina akčních umělců a performerů Pode Bal se účastní veletrhu svým novým projektem Identikit, který se zabývá lidskou identitou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.