Státní dopravní fond vypisuje poprvé v historii granty na spolupráci s vědou. Pro letošní rok vyčlenil na výzkum nových nápadů 70 milionů korun. Peníze mají pomoci přivést do praxe novinky, jako jsou tichý asfalt nebo účinnější protihlukové stěny. A zlevnit dálniční výstavbu.

"Chceme najít novější technologie, které bychom mohli promítnout do norem, podle nichž se staví silnice nebo železnice. Novinky by pak mohly snížit cenu, za kterou se u nás staví," plánuje ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Tomáš Čoček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.