Bývalí straničtí kolegové ho označují za zrádce a za toho, komu jde jen o funkce. Jihočeský poslanec Viktor Paggio se totiž v úterý postavil na stranu vicepremiérky a místopředsedkyně VV Karolíny Peake a po jejím vzoru odešel z Věcí veřejných.

"Rozhodnutí ve mně zrálo dlouhou dobu. Nechtěl jsem, aby VV prosazovaly své zájmy skrze nekonečný kolotoč zmatených ultimát. V posledním týdnu však situace vygradovala dalším ultimátem na demise ministrů, které bylo opět staženo, a oznámením kolegy Vítka Bárty kandidovat na hejtmana Plzeňského kraje, které mě i ostatní kolegy velmi překvapilo," vysvětlil Paggio on-line své rozhodnutí odejít z VV s Peake.

Její odchod z mateřské strany pro něj znamenal ztrátu "posledního světýlka na konci tunelu".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Viktor Paggio se nikdy netajil sympatiemi a podporou místopředsedkyně VV Karolíny Peake. Když vicepremiérka v úterý oznámila svůj odchod ze strany, zahodil partajní knížku i on. Proč se tak rozhodl? Poslanec Viktor Paggio odpovídal on-line čtenářům IHNED.cz.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.