Nájemníci z holešovického komplexu, jehož podpěry se o víkendu zdeformovaly, se mohou do konce týdne vrátit zpět do svých domovů. K nosné konstrukci přibudou další provizorní opěry, aby dům mohl být obyvatelný.

Práce na stavbě ale nekončí. Opravit se musí ocelová konstrukce, která se ohnula. Jedna z variat, proč se dům začal naklánět, jsou třicetistupňové teploty v minulém týdnu.

O případ se začala zajímat i policie z podezření trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Viníkovi hrozí až osm let vězení. "Shromažďujeme všechny studie a zadali jsme znalecké posudky. V řádu měsíců bychom měli vědět výsledky, a potom budeme pokračovat ve vyšetřování," uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.