Místopředseda ČSSD a hejtman Michal Hašek na rozdíl od ostatních špiček sociální demokracie při první diskusi s kandidáty na prezidenta Jiřím Dienstbierem a Janem Švejnarem chyběl. Do Ústí nad Labem nepřijel, rozbolel ho zub.

Právě Hašek přitom prosazoval, aby se kandidátem sociální demokracie na prezidenta stal nezávislý ekonom Jan Švejnar. "Nepřijel, protože se bál, že tady sklidí kritiku," smály se v kuloárech na úkor Haška špičky ČSSD, které více než Švejnara, podporují stranického kandidáta Dienstbiera.

Švejnar uvedl, že by mu nevadilo omezení prezidentských pravomocí. "Například při jmenování soudců by tak prezident neměl činit sám," prohlásil. Reagoval také na kritiku od Dienstbiera, kterému vadí, že se Švejnar tváří, že "se štítí ČSSD". "Není důvod jít k osobním útokům, já také nikomu nevyčítám, že Jiří Dienstbier zastává extrémně levicovou politiku v sociální demokracii," uvedl Švejnar.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.