Před třiceti lety napsala německá ministryně školství Annette Schavanová disertační práci. Teď čelí obvinění, že ji z velké části opsala. S touto informací přišel nejprve anonymní blogger, který se odhalování plagiátorů mezi politiky dlouho věnuje.

Právě Schavanová patřila k nejtvrdším kritikům někdejšího ministra obrany Karla-Theodora zu Guttenberga, kterého německá média přejmenovala na Barona zu Googleberga, jelikož svoji disertační práci z velké části opsal. Kvůli aféře loni odstoupil z funkce a přišel o titul doktor práv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po německém ministru obrany "Baronu von Googlebergovi" hrozí další vysoce postavené německé političce skandál s opsanou disertační prací. Ministryně školství Anette Schavanová tak možná bude muset vrátit dvacet let starý titul.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.