Hokejové reprezentace na světovém šampionátu stále shání posily v zámoří. Pokus získat obránce Romana Poláka z týmu St. Louis, který vypadl v neděli ze bojů o Stanleyův pohár s Los Angeles, nevyšel. Šestadvacetiletého zadáka tým neuvolnil kvůli nespecifikovanému zranění.

Polák mohl být prvním obráncem z NHL, který by český celek posílil. "Potřebujeme zkušené a tvrdé beky. Nemáme ani jednoho obránce z NHL, trošičku chybí ten styl hokeje a nasazení," prohlásil Josef Paleček, asistent trenéra Hadamczika.

Vedle volného místa pro třetího gólmana Petra Mrázka má český výběr tři volná místa v poli. Na ta jsou čtyři čekatelé - útočníci Petr Koukal z Pardubic, Tomáš Vincour z Dallasu, Jan Kovář z Plzně a obránce Jakub Krejčík ze Slavie. Vedle Poláka ale Hadamczik věří ještě v další případné posily z NHL.

"Čekáme na Philadelphii a na Erata, jak dopadnou. Je tam víc variant," doplnil Paleček. Nashville s útočníkem Martinem Eratem je na hraně vyřazení za stavu 1:3 na zápasy s Phoenixem a další utkání hraje na soupeřově stadionu dnes. Philadelphia s New Jersey prohrává stejným poměrem a další zápas ji čeká v úterý.

Ve hře by tak mohla být účast forvarda Jakuba Voráčka a stavitelé národního týmu se nevzdávají ani nadějí na angažování Jaromíra Jágra. "U něj teď těžko říct. Když tam kouč Hadamczik byl, tak s Jardou mluvil, nějakým způsobem se dohodli, takže uvidíme," dodal Paleček.

Související