Do své firmy, kterou už několikrát prohledávali detektivové, raději nechodí. Od pondělního zatčení hejtmana Davida Ratha nezvedá ani svůj mobil.

Miroslav Lepil a jeho firma ML Compet byli podle všeho důležitým článkem v propracovaném systému ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Utnulo ho policejní obvinění: ML Compet, firma, již si kraj najímal na pořádání výběrových řízení, šla Rathovi a spol. na ruku při předražení opravy zámku v Buštěhradu.

Ale vliv tohoto muže, který za poslední tři roky raketově pronikl do vysokých pater krajské politiky i byznysu, měl růst ještě víc: loni na podzim se stal například spolumajitelem prosperující soukromé vysoké školy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.