Trainee program je jednou z metod rozvoje zaměstnanců, která se orientuje na studenty nebo absolventy vysokých škol. Ti se nejčastěji po dobu jednoho roku (v některých případech i déle) seznamují s chodem dané společnosti a absolvují tzv. kolečko po jednotlivých odděleních. Díky tomu se mohou během programu vyprofilovat a zjistit, jaký obor nebo oddělení jim nejvíce vyhovuje. Na rozdíl od stáže podepíší pracovní smlouvu a pobírají plat. "Spolupráce kanceláře se studenty je oboustranně výhodná - studentům nabízí příležitost získání praxe, rychlý rozvoj a osvojení si praktických dovedností, kanceláři pak získává možnost vidět reálné pracovní výsledky budoucích absolventů, a vytipovat si tak mezi studenty budoucí členy svého týmu", říká Martin Hruška, HR ředitel advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.