Opoziční blogger Alexej Navalný musí zaplatit 30 tisíc rublů (asi 18 700 Kč) za to, že se v rozhovoru pro ruskou verzi časopisu Esquire vyjádřil nevybíravě o vládní straně Jednotné Rusko. Jejímu členovi Vladimiru Sviridovi tím měl způsobit "morální újmu", rozhodl v pondělí soud v Moskvě.

Navalný, který pro Jednotné Rusko vymyslel slavnou přezdívku "Strana šejdířů a zlodějů", v prosincovém vydání Esquiru mimo jiné uvedl, že "pokud vstoupíte do Jednotného Ruska, jste zloděj. A když nejste zloděj, pak jste určitě šejdíř, protože vaše jméno chrání další šejdíře a zloděje".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.