Světová banka zveřejnila čísla, podle kterých v zemích jako Keňa, Etiopie nebo Ghana významně klesá dětská úmrtnost. V roce 1970 z každého jednoho tisíce dětí mladších pěti let zemřelo 234 dětí, v roce 2010 to bylo "jen" 121 dětí.

S tím podle předpovědí poroste i počet dospívajících. Do roku 2050 by v subsaharské Africe mělo žít na 416 milionů mladých mezi 10 a 19 lety.

Stále velký problém představuje negramotnost. Školy v Černé Africe, jak je kontinent bez severní, "arabské" oblasti přezdíván, nenavštěvuje celá čtvrtina dětí. A mezi nimi až 54 procent představují dívky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.