Víš, jak často se stává, že když přijde muž domů a žena pláče, vymlouvá se na krájení cibule? Použila jsem cibuli, abych ukázala utrpení, prohlásila v devadesátých letech Marina Abramovic, průkopnice světového body artu. Galerie Rudolfinum nyní její video, na kterém pojídá syrovou cibuli, představuje na výstavě Tváře. Abramovic je jednou z šestnácti umělců přehlídky a zdaleka není jediným autorem zvučného jména: spolu s ní je zastoupen také laureát Turnerovy ceny Douglas Gordon, počítačová experimentátorka Steina Vasulka, ikona videoartu Peter Campus nebo jeho významný následovník Bill Viola. Výstava totiž fenomén tváře objevuje výhradně v žánru videoartu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.