Ministr financí Miroslav Kalousek obvinil policii a státní zástupce, že se spojili s "kmotry" a Vlastu Parkanovou chtějí obvinit na jejich objednávku. Je to zatím nejsilnější reakce ministra Kalouska, který věnuje obhajobě Parkanové neobvykle mimořádné úsilí.

"Ti samí kmotři, kteří si nepřejí Lenku Bradáčovou na vrchním státním zastupitelství, si mohou přát stíhat Vlastu Parkanovou," řekl Kalousek v pátečním rozhovoru týdne Hospodářských novin.

Ministr si myslí, že roli mohla hrát i ctižádostivost podplukovníka Jiřího Mazánka, který kauzu vyšetřuje. "Může to být také obrovská ambice nekvalifikovaného vyšetřovatele, který chce být slavný, a protože je obrovská mediální poptávka po stíhání politiků, tak na to sází."

"Vzhledem k tomu, že policista není sám, že má dozorového státního zástupce, tak se kloním k tomu, že nešlo o nekvalifikovanost, ale o zlý úmysl," vysvětluje Kalousek své podezření.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.