Státní společnost Thermal - F, která v Karlových Varech provozuje jeden z největších lázeňských hotelů, vykázala ze loňský rok zisk téměř 6,3 milionu korun. O rok dříve byla ve ztrátě 17,9 milionu korun. Výrazně ji tehdy ale ovlivnila modernizace výtahů za 13,7 milionu. Tržby dosáhly loni téměř 176,2 milionu korun a meziročně stouply o přibližně deset milionů korun. Informace zveřejnila společnost ve výroční zprávě.

Růst tržeb pozitivně ovlivnila cenová politika hotelu, který v době krize mezi roky 2008 a 2099 nesnížil ceny, naopak je po roce 2009 mírně zvyšoval, uvedl generální ředitel Thermalu Josef Pavel. To se týkalo nejen poplatků za ubytování, ale i za pronájem komerčních prostorů v hotelu. Na nájemném tak loni utržil skoro 12,9 milionů korun, meziročně přibližně o 1,6 milionu korun více. Na letošní rok plánuje tržby přes 187 milionů korun, uvedl Pavel.

Vliv na výsledky hotelu má i postupné zprovoznění vlastních balneoprovozů, které stály 40 milionů korun. Ještě v roce 2008 nakupoval Thermal lázeňské služby zejména v městských Alžbětiných lázních za více než 16,2 milionu korun. Loni to bylo kolem 3,6 milionu korun a letos se počítá s necelým půl milionem korun. Obsazenost hotelu se loni zvýšila meziročně o deset procent a byla v průměru skoro 70 procent. Podstatnou část klientely tvořili hosté z Ruska.

Hotel Thermal, který je centrem Mezinárodního filmového festivalu, letos investoval před 47. ročníkem deset milionů korun do modernizace projekční techniky ve všech sálech, kde se promítalo. Klasické promítačky na formát 35 milimetrů zde nahradila moderní digitální technika. Bez změny promítaček a jejich nahrazení digitálními by už v podstatě nebylo možné festival pořádat, protože většina snímků je na moderních nosičích. Další investice půjdou do přestavby kuchyně.

Související