Byl vlajkonošem v Aténách, vicemistrem Evropy na 200 metrů i světa na 400 metrů volný způsob z roku 2002. Mohl být i prvním plavcem, který se na OH nominoval čtyřikrát za sebou. To se mu ale nepodařilo, a proto se jeden z nejlepších českých plavců historie Květoslav Svoboda rozhodl na sklonku tohoto roku skončit s bohatou kariérou, aby mohl své zkušenosti předávat mladým plavcům.

"Rád bych pomohl, pokud mi to bude umožněno a bude mi něco nabídnuto jako trenérovi. Spíš ty nabídky ale přišly ze zahraničí, než z České republiky," říká v obsáhlém rozhovoru pro IHNED.cz Svoboda, kterého v poslední době nenechávají klidným poměry v českém plavání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vynikající český plavec Květoslav Svoboda se rozhodl po neúspěšné kvalifikaci na OH do Londýna v prosinci ukončit svou aktivní kariéru. "Tělo už zátěž psychicky ani fyzicky nezvládá," říká Svoboda v rozhovoru pro IHNED.cz. Nyní by rád pomáhal mladým talentům, ale štvou ho poměry v českém plavání.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.