První den olympijských her v Římě v roce 1960 přinesl smrt, naboural ideu amatérismu a navždy změnil pohled na sport samotný. Šest let poté, co dánský cyklista Knud Enemark Jensen zkolaboval v týmové časovce a jeho trenér přiznal užití drog a povzbuzujících prostředků, vznikl první seznam zakázaných látek. Rozjel se dlouhý boj proti dopingu.  

Třiadvacetiletý Knud Enemark Jensen byl považován za slibný talent dánské cyklistiky. V roce 1959 na sebe poprvé výrazněji upozornil několika vítězstvími v domácích závodech, na mistrovství světa byl desátý. Přestěhoval se do Kodaně a oženil se s neteří bývalého olympijského vítěze Henryho Hansena. Stoupající výkonnost mu vynesla místo v dánském olympijském týmu pro hry v Římě. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.