Petra Kvitová je jedinou českou zástupkyní ve dvouhrách olympijského turnaje v tenise. Ve druhém kole se ale loňská wimbledonská šampionka dost nadřela s Číňankou Pcheng Šuaj, kterou porazila 7:5, 2:6, 6:1. Radek Štěpánek, Petra Cetkovská (odstoupila pro zvrtnutý kotník) i Lucie Šafářová své pondělní zápasy prohráli a skončili.

Zápas prvního kola čtyřhry mezi Štěpánkem s Tomášem Berdychem a italskou dvojicí Daniele Bracciali - Andreas Seppi přerušený za stavu 4:6, 7:6, 1:1 pro tmu se bude dohrávat v úterý.

V pohodě prošli kvalifikací vodní slalomáři - kajakářka Štěpánka Hilgertová postoupila jako pátá, deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem jako osmí a Vavřinec Hradílek se Stanislavem Ježkem postoupili do čtvrtečního semifinále z deváté pozice i když spolu absolvovali teprve první závod.

Brokový střelec Jan Sychra je po prvním dnu olympijské soutěže ve skeetu pátý, bod od stříbra. Jakub Tomeček drží patnácté místo výkonem o jeden zásah horším. O šestici finalistů se na střelnici Royal Artillery Barracks rozhodne v úterý.

S devátým místem se vrátí do domů judista Jaromír Ježek v kategorii do 73 kilogramů, když jej v osmifinále vyřadil vedoucí muž světového žebříčku Wang Ki-čchon z Koreje.

Českým basketbalistkám nevyšel ani druhý zápas v olympijském turnaji. Po porážce s Čínou nestačily na Turecko, kterému po nervózním výkonu podlehly 57:61. Stále však mají šanci na postup do čtvrtfinále, k čemuž ale potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů ve skupině s USA, Angolou a Chorvatskem.

První výhry v turnaji se dočkaly ve druhém zápase na hrách plážové volejbalistky Lenka Háječková a Hana Klapalová, které tak udržely naději na postup do osmifinále. Po úvodní porážce ve skupině A s německým párem zvítězily podle očekávání hladce 21:10, 21:11 nad dvojicí Elodie Li Yuk Loová, Natacha Rigobertová z Mauricia.

Velké sousto čekalo po půlnoci našeho času na další český pár Kristýna Kolocová - Markéta Sluková, které nastoupily proti dvojnásobným olympijským vítězkám Mayová - Walshová z USA. Po prvním prohraném setu 14:21 česká dvojice zabrala a skvělým výkonem se dostala do vedení 18:15, ale v závěru neudržely hráčky nervy na uzdě a podlehly soupeřkám, které na olympijských hrách vyhrály už 32 setů za sebou 19:21. Američanky mají jistý postup a Češky o postup ze skupiny C budou muset ještě bojovat.

Judistka ze Saúdské Arábie Vuddžan Šaharkáníová nakonec po dlouhých dohadech smí nastoupit při historické premiéře na olympijské tatami s hidžábem. Ač jí to původně mezinárodní federace zakázala, nakonec ustoupila a dovolila jí vzít si tradiční islámský šátek.

Související