Za Bémova vedení pražský magistrát skartoval klíčové materiály v kauze Opencard. Pokud je tvrzení protikorupční policie pravdivé, měl by Pavel Bém zvážit žádost o azyl v Pákistánu, kde nyní po výstupu na K2 pobývá.

Jenže opatrně. I když o Bémovi tušíme, nebo spíš víme své, není dobré propadat nekritickému fandění policii. Léta fungovala jako mocenský nástroj, takže co když se jen změnila jména těch, kteří ji ovládají? Co když nám někdo chce předhodit politickou zdechlinu a zakrýt podstatu toho, co se nyní děje? Co když se jen vrtí Bémem? Přímý důkaz, že se na magistrátu ničily doklady, prokazující podíl vrcholných politiků pražské ODS na miliardovém tunelu, zatím prostě nemáme.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru