Do českých lázní přijelo v prvním pololetí 170 000 zahraničních hostů, což je o 1,9 procenta více než loni. Počet přenocování stoupl o sedm procent na 1,5 milionu. Uvedla to agentura CzechTourism.

Za rychlejším růstem počtu přenocování stojí výrazný nárůst příjezdů ruských turistů, kteří se tradičně zdržují nejdéle. V první polovině roku jich do tuzemských lázní přijelo 46 000, což představuje meziroční nárůst o 14,3 procenta. Průměrná délka pobytu v lázeňských ubytovacích zařízeních dosahovala v prvním pololetí u zahraničních turistů 8,9 přenocování na příjezd, u Rusů byla 12,7 přenocování.

V lázních přibylo také turistů z Ukrajiny, Slovenska a některých asijských zemí. Mírně naopak ubylo hostů z evropských zemí, jako jsou Rakousko, Německo, Francie či Itálie.

"Rusko a Ukrajina jsou pro české lázeňství tradičně velmi významné trhy. V minulém roce jsme proto v těchto zemích provedli podrobný marketingový průzkum, který nám umožňuje lépe zacílit naše marketingové aktivity," uvedl generální ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška.

Celkem v prvním pololetí zavítalo do českých lázní 349.000 domácích a zahraničních hostů, což bylo o 1,6 procenta více než ve stejném období předchozího roku.

CzechTourism spustí 20. srpna marketingovou kampaň, která bude do lázní lákat domácí i zahraniční hosty. Směřovat bude hlavně na české, německé a ruské turisty.

Související