Zaparkovat načerno v modré zóně je až příliš velký risk. Pražské radnice, které si v minulosti vyhrazené pruhy pro parkování rezidentů a firem prosadily, totiž zároveň žádají jejich přísné pročesávání. Odtahovky doprovázené strážníky se tak nezastaví a dvě třetiny z víc než 30 tisíc nařízených odtahů v hlavním městě jsou právě v modrých zónách.

Parkovací pruhy ovšem nejsou jen dobrým byznysem pro odtahovou službu, kterou si město pro většinu odtahů najímá. Samotná modrá zóna je totiž zdrojem jistých příjmů pro městské části, magistrát i soukromníky. Stačí prodávat rezidentům a podnikatelům parkovací karty, k tomu ještě kasírovat peníze z automatů pro dočasná stání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.