České školství si musí dát pozor na stárnutí učitelů a vzdělávání předškoláků. Nová zpráva Organizace pro ekonomickou spolupráci (OECD) za rok 2009/2010, která srovnává státy z EU a dalších světadílů, označila za hlavní problém narůstající počet mladých nevzdělaných lidí bez práce.

"V zemích OECD se zvyšuje podíl mladých lidí, kteří nestudují ani nepracují. České republiky se to zatím teď netýká, ale na takzvanou ztracenou generaci se určitě musíme zaměřit," poznamenal ke zprávě náměstek ministra školství Jan Nantl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Polovina Čechů má vyšší vzdělání než jejich rodiče. Podle nové zprávy organizace OECD, která vydává každoročně mezinárodní srovnání zemí, tak Česko výrazně převyšuje ostatní členské státy. Nižší vzdělání než rodiče má jen 6 procent dětí, průměr OECD je přitom 13 procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.